Agilia Sols A to innowacyjny technologicznie produkt przeznaczony do zastosowania na wylewki podłogowe we wszelkiego rodzaju budownictwie.
Korzyści wynikające z zastosowania Agilii SOLS A:
-
Zmniejszona grubość wylewki szybciej przewodzi ciepło do otoczenia, zwiększając temperaturę pomieszczenia.
-
Posadzka anhydrytowa Agilia Sols A dostarczana jest na budowę gotowa do użycia, wyprodukowana przy pomocy specjalistycznego węzła sterowanego komputerowo. Wszelkie składniki odmierzane są dokładnie z recepturą. Jest to olbrzymia zaleta w porównaniu do posadzek anhydrytowych dostarczanych w postaci suchej. W przypadku Agili Sols A nie ma możliwości popełnienia błędu podczas produkcji.
-
Płynna i jednolita konsystencja mieszanki powoduje doskonałe otulenie przewodów instalacji, zwiększając wydajność ogrzewania.
-
Większa elastyczność i wytrzymałość produktu pozwalają na wylanie o 50% cieńszej warstwy nad przewodami grzewczymi - całkowicie eliminując problem spękań wylewki.
-
Produkt może być zastosowany w miejscach, w których występują problemy z zachowaniem wysokości i nierównymi poziomami.
-
Właściwości samopoziomujące produktu pozwalają na równe wykonanie podkładu podłogowego, zapewniając całości estetyczny efekt końcowy.
-
Trzykrotnie zwiększona elastyczność produktu umożliwia wykonanie powierzchni do 900 m2 bez nacięć dylatacyjnych, eliminując problem pękania płytek podłogowych.
-
Uruchomienie ogrzewania podłogowego możliwe już po 7 dniach. Możliwość wejścia na gotową wylewkę podłogową już po 2 dniach.
-
Użycie produktu Agilia Sols A pozwala na skrócenie czasu działania pieca grzewczego lub pompy ciepła, wpływając na zwiększenie jego wydajności, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów energii.
-
Energooszczędność - ochrona środowiska poprzez mniejsze zużycie energii.
-
Ciepło z instalacji grzewczej jest odczuwalne szybciej niż przy tradycyjnym jastrychu cementowym. Wynika to z wysokiego współczynnika przewodności cieplnej - 2,0 [W/mK]. Dodatkowo, użycie produktu pozwala zastosować grubszą warstwę styropianu, przy jednoczesnej redukcji grubości wylewki, co wpływa na poprawę termoizolacyjności podłogi.
-
Mieszanka, dzięki zwartej strukturze i płynnej konsystencji, szczelnie otula rurki, nie dopuszczając do tworzenia się pustek powietrznych. Tym samym, zwiększa się skuteczność ogrzewania pomieszczenia, a czas przenoszenia ciepła z instalacji do otoczenia ulega skróceniu.
-
W odróżnieniu od standardowego jastrychu cementowego, dla którego minimalna grubość warstwy nad przewodami grzewczymi powinna wynieść 50 mm, właściwości wytrzymałościowe produktu C25 - umożliwiają wylanie nad przewodami instalacji grzewczej już 30 mm warstwy, przy całkowitej grubości wylewki równej 46 mm.
-
Produkt może być z powodzeniem stosowany w miejscach, w których istnieje potrzeba ograniczenia wysokości podkładu podłogowego, np. przy renowacji starych stropów.
-
Produkt, ze względu na wysokie parametry wytrzymałościowe, nie wymaga zbrojenia.
-
Możliwość wykonania dużych powierzchni bez nacięć dylatacyjnych - do 300m2 w przypadku powierzchni ogrzewanych oraz do 900 m2 przy powierzchniach bez ogrzewania podłogowego.
-
Przeciętny czas wylania podkładu podłogowego dla domku jednorodzinnego wynosi od 2 do 4 godzin.
-
Już po 2 dniach możliwe jest rozpoczęcie prac wykończeniowych, takich jak: malowanie, szpachlowanie itp., a po 7 dniach - uruchomienie ogrzewania podłogowego.
-
Produkt jest zdrowy i ekologiczny, a dodatkowo wpływa na mniejsze zużycie energii i związane z tym oszczędności.